Середа, 15.07.2020, 12:45ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХVІІІ сесія VIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я ПРОЕКТ

 

від 2019 року № - VІI

 

Про виконання соціальної Програми розвитку

фізичної культури і спорту у Великобурлуцькому районі

на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради

від 31 січня 2014 року № 513 – VI (зі змінами)

 

 

Заслухавши звіт Великобурлуцької районної державної адміністрації про виконання соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту у Великобурлуцькому районі на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 31 січня 2014 року № 513 – VI (зі змінами), враховуючи висновки постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, духовності, молодіжної політики та спорту, забезпечення свободи слова та інформації, на підставі статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Звіт Великобурлуцької районної державної адміністрації про виконання соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту у Великобурлуцькому районі на 2014-2018 роки, затвердженої рішенням районної ради від 31 січня 2014 року № 513 – VI, зі змінами, внесеними рішенням районної ради від 23 серпня 2016 року № 361 – VІI, взяти до відома.

 

2. Соціальну Програму розвитку фізичної культури і спорту у Великобурлуцькому районі на 2014-2018 роки, затверджену рішенням районної ради від 31 січня 2014 року № 513 – VI (зі змінами), зняти з контролю у зв’язку з закінченням терміну дії.

 

 

Голова районної ради О.ЖИЛІНА

ЗВІТ

про виконання соціальної Програми розвитку фізичної культури

і спорту у Великобурлуцькому районі на 2014-2018 роки

(за 2018 рік)

 

Програми розвитку фізичної культури та спорту у Великобурлуцькому районі на 2014-2018 роки» затвердженої рішенням районної ради 31 січня 2014 року, передбачає ряд організаційно – практичних заходів, спрямованих на створення умов для задоволення потреб населення у зміцненні здоров’я, фізичному та духовному розвитку, дієздатності фізичної культури і спорту у ринкових умовах, забезпечення передових позицій у спорті вищих досягнень.

Реалізація програми здійснювалась за наступними напрямками:

  • фізичне виховання, фізкультурно – оздоровча і спортивна робота в навчальних закладах;
  • масовий спорт серед сільського населення;
  • розвиток олімпійських та неолімпійських видів спорту;
  • дитячо-юнацький спорт, резервний спорт, ветеранський спорт, спорт вищих досягнень;

Одним з пріоритетних напрямків реалізації політики стосовно дітей в районі, є залучення дітей до занять фізичної культури та спорту.

В районі розроблена чітка система проведення різноманітних фізкультурно – оздоровчих, спортивних заходів. Стало доброю традицією проводити Спартакіаду серед учнівської молоді навчальних закладів району до програми якої включено змагання з баскетболу, волейболу, міні – футболу, шахів і шашок, настільного тенісу, стрітболу та пляжного волейболу, серед школярів також проводяться змагання «Шкіряний м’яч», «Старти надій». В усіх навчальних закладах району обладнано галерею „Чемпіон спорту”, в якій зібрані матеріали про учнів, які досягли певних успіхів у навчанні фізичною культурою та спортом.

В загальному заліку спартакіади передові місця посідають: ЗОШ с.Підсереднє, ЗОШ с.Шипувате, ЗОШ смт.Приколотне, Великобурлуцький ліцей.

Протягом дії програми була збережена кількість займаючихся в спортивних гуртках при Великобурлуцькій ДЮСШ, це 799 дітей по всьому району, з якими працювали 23 тренери, з яких 8 штатних та 15 сумісників.

Збірні команди дітей району щорічно приймають участь у чемпіонатах та першостях області з волейболу, футболу, легкоатлетичного чотириборства тощо.

Всього протягом дії програми, відділом освіти організовано та проведено, в 2014 році – 15 заходів, 2015 році 17 заходів, в 2016 році 16, в 2017 році 16, 2018 році – 17 спортивних заходів серед дітей.

Окремою сторінкою спортивного життя району є змагання серед дорослого населення.

Наймасовішим і найпопулярнішим видом спорту в районі залишається футбол. В 2014 році – приймало участь 16 команд, 2015 році 14 команд, в 2016 році 15, в 2017 році 14 команд, у 2018 році – 15 команд. Даний показник є одним з найвищих серед сільських районів області. Починаючи з квітня і до жовтня проводиться першість району серед підприємств та організацій з футболу. Приємно відмітить, що в першості району з футболу останні декілька років, приймала участь команда наших сусідів «Пальміра» с.Просянка, Куп’янського району, де першість з футболу відсутня. За підсумками першості району з футболу в 2018 році 1 місце посіла команда «Маяк» ПСП «Маяк» смт.В.Бурлук, 2-ге місце посіла команда «Пальміра» с.Просянка, Куп’янського району, ІІІ-е місце «Зоря» с.Шипувате. В липні – серпні проводився Кубок району «Золотий колос» з футболу, в якому приймали участь всі команди, перше місце посіла команда смт.Приколотне. Набирають популярності Кубки з футболу пам’яті І.М.Чухіля (с.Підсереднє), Кубок пам’яті футболіста (с.Червона Хвиля), Кубок пам’яті Шишова (с.І-Гнилиця).

В грудня – березні кожного року проводиться першість району з волейболу та баскетболу, в якій приймало участь, в 2014 році – 8 команд, в 2015 році- 12 команд, 2016 році - 11 команд, в 2017 році – 9 команд волейбол (7 команд баскетбол), в 2018 – 9 волейбол та 6 баскетбол. Зауважу, що Великобурлуцький район, є єдиним сільським районом, де проводиться першість з баскетболу, а волейболу у такій кількості команд. Передові позиції в волейболі посідають команди «Сокіл» смт.В.Бурлук, «ЗЕВС-Д» с.Андріївка, «Торнадо» с.Григорівка, в баскетболі ведучими є команди «Зоря» с.Шипувате, «Сокіл» смт.В.Бурлук та с.Вільхуватка. Залюбки команди приймають участь у Кубках з волейболу та баскетболу. Доброю традицією стало проведення Кубку з волейболу серед ветеранів спорту «В гостях у Петровича», який проводиться за ініціативою Анатолій Петровича Віцоти (с.Шипувате). Великої популярності серед спортсменів користується Кубок з волейболу під патронатом фермерського господарства «Зевс-Д» с.Андріївка, керівник Зіна Григорівна Глушенко, в турнірі щорічно приймає участь по 8 команд, з яких дві команди сусідів з смт.Двурічна.

Не відходять від справи і ветерани футболу (35 років та старші), серед яких протягом дії програми проводиться до 8 змагань з волейболу та мініфутболу.

Великою популярністю серед шахістів як нашого району так і сусідніх, користується шаховий регіональний турнір приурочений визволенню Великобурлучини від фашистських загарбників, турнір пам’яті І.М.Чухіля, та турнір приурочений Дню фізичної культури та спорту. Дані турніри постійно збирають до 30 чоловік учасників з Вовчанського, Куп’янського, Двурічанського, Шевченківського та Великобурлуцького районів.

Завдяки низки районних змагань протягом останніх років збірні команди району в обласній спартакіаді демонструють високі результати. Так у обласній спартакіаді серед 16 команд, команди нашого району посіли: посідають передові місця у важкій атлетиці, гирьовому спорті, шахах, настільному тенісі, волейбол серед чоловіків, з кращими показниками виступають легкоатлети які постійно входять до четвірки сильніших.

Щорічно високих результатів демонструє збірна команда району з шашок, яка приймаючи участь в обласній спартакіаді серед команд 16 районів, протягом чотирьох років займає лідируючу позицію і посідає 1 місце.

Високих результатів демонстрували волейболістки нашого району, так збірна команда району, яка представляла наш район на обласних змаганнях серед жінок, серед команд нашої групи посіла в 2015 році – 4місце, 2016 році - 3 місце, а в 2017 році 4 місце, у 2018 році – 4 місце. Не менш важливі і високі результати демонструють збірні команди району з пляжного волейболу, так у складі Артема Посипайка (с.Підсереднє) і Ігоря Купіна (смт.В.Бурлук), на обласній спартакіаді протягом останніх трьох років посідають 4 місце серед чоловіків, а команда у складі Андрущенко Вікторії та Андрущенко Тетяни (жительки с.Катеринівка) також посіли 4 місце.

Збірна команда нашого району, сформована на базі команди с.Шипувате на обласних змаганнях з баскетболу протягом чотирьох років займає призові місця. Так у 2014- 1 місце, 2015-1місце, 2016-1місце, 2017,2018 р.р – 3 місце. Збірна команда фізкультурних працівників, на обласній спартакіаді постійно входить в трійку призерів.

Приймаючи участь в обласній Спартакіаді з масових видів спорту наша збірна району в «Козацьких розвагах» посіла 2 місце, в спортивній рибальці 3 місце, в змаганнях серед допризовної молоді 2 місце.

Представники району приймаючи участь у профільних Всеукраїнських спартакіада, виступаючи у складі збірної Харківської області демонструють також високі результати. Так в цьому році вперше збірна Харківської області на Всеукраїнській спартакіаді серед державних службовців посіла 3 місце з волейболу серед 20 команд, до складу команди з восьми чоловік увійшло троє великобурлучан. Представляли наш район трое наших земляків у профільній Спартакіаді з волейболу серед МНС.

Не аби яких результатів демонструють ветерани гирьового спорту, які на кубку України у посіли перше місце.

Це лиш низка змагань, їх можна продовжувати і продовжувати, завдяки плідної праці тренерів, вчителів фізичної культури, любителів спорту проведенню великої кількості спортивних змагань протягом року Великобурлуцький район щорічно добивається високих показників у спартакіаді області з видів спорту серед районів і міст області, так в 2014 - 2017 роках наш район посідав друге та третє місце, а в 2018 році 5 місце в обласній спартакіаді посів серед 16 команд.

Як бачимо змагань на рівні району проводиться не мало, слід відмітить, що не зважаючи на складні життеві реалії, сільські та селишні ради які не менш плідно працюють в цьому напрямку і створюють по можливості всі умови для занять фізичної культурою та спортом на території своєї громади. На території кожної громади організовуються та проводяться спортивні заходи до дня громади, державних свят. Так хочеться відмітить внесок в розвиток фізичної культури району Олександр Трохимовича Черсунова Приколотнянська селишна рада, Микола Миколайовича Віцоти Першогнилицька сільська рада, Сергій Миколайовича Сисоєва Федорівська сільська рада, Микола Олександрович Шевченко Підсереднянська сільська рада, Віктора Миколайовича Терещенка Великобурлуцька селишна рада.

При плідній співпраці з Управлінням у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації, на виконання обласної програми «Соціально – економічного розвитку Харківської області на 2018 рік» за кошти обласного бюджету в ЗОШ с.Підсереднє встановлено вуличний майданчику з тренажерним обладнанням, в ЗОШ смт.Великий Бурлук встановлено вуличний майданчик з гімнастичним обладнанням. В смт.Приколотне встановлено майданчик зі штучним покриттям 36Х18.

В цьому році за кошти меценатів, відремонтовано районний стадіон «Колос» смт.Великий Бурлук встановлено трибуни, поновлено газон, огорожу, приміщення, і тепер будемо сподіватись, що Великобурлуччина, нарешті,буде представлена в футболі на першості Харківської області. Талановитої молоді в нас в районі вистачає, кількість футбольних команд говорять самі за себе.

Для провадження дійової системи з формування культури здорового способу життя, залученню сільського населення до активних занять, з урахуванням місцевих особливостей, традицій, умов та ліміту вільного часу всіх верств мешканців району протягом року проведено вже 80 змагань.

На останній нараді Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації було зазначено, що у Великобурлуцькому районі до сих пір залишається невирішеним питання, щодо введення посад інструкторів з фізичної культури при сільських та селищних радах, підприємствах та організаціях району, які б стали осередками фізкультурно – спортивної роботи на селі та дало б змогу покращити роботу щодо популяризації серед населення заняття фізичною культурою та здорового способу життя.

На реалізацію заходів «Програми розвитку фізичної культури і спорту у Великобурлуцькому районі на 2014 – 2018 роки» в 2014 році виділено – 20 тис.грн., 2015-23 тис.грн., 2016 – 40 тис.грн., 2017- 48,2 тис.грн., 2018 році використано 89 тис.грн.

Досягнення районну на змаганнях різних рівней говорять самі за себе, та всих цих здобутків не було б досягнуто без плідної праці вчителів фізичної культури, тренерів, співпраці з Великобурлуцькою дитячо – юнацькою спортивною школою та КП «Спорт для всіх». Не можна оминути, словами подяки, і якісну працю в даному напрямку нашого районного управління фінансів та районного казначейства.

Беручи до уваги об’єктивні і суб’єктивні фактори, при цьому не знімаючи відповідальність, за виконання не належним чином окремих завдань Програми, з відділу освіти районної державної адміністрації можна цілком упевнено сказати, що виконання завдань Програми в цілому відповідають сучасним вимогам і стратегічним напрямкам розвитку фізичної культури і спорту в районі.

 

Начальник відділу освіти

райдержадміністрації І. ФІРСОВ

 

(Зоренко)

Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020Безкоштовний хостинг uCoz