Середа, 15.07.2020, 12:21ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХVIІ сесія VIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 грудня 2017 року № 656 - VІI

 

Про внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 11 травня 2012 року № 238 - VI (зі змінами)

Відповідно до Закону України «Про оренду державного та комунального майна», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року № 906 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна», на підставі статей 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Внести зміни до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 11 травня 2012 року № 238 – VI зі змінами, внесеними рішенням районної ради від 24 жовтня 2014 року № 884 - VI, від 23 грудня 2016 року №503 - VIІ, виклавши пункти 4.18, 4.33, розділу IV «Порядок проведення конкурсу на право укладання договору оренди майна» в новій редакції:

 

«4.18. Подані претендентами документи розглядаються на засіданнях комісії до проведення конкурсу з метою формування списку його учасників. До списку учасників конкурсу не вносяться особи, які протягом двох останніх років визнавалися переможцями конкурсу на право укладання договору оренди майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району, але відмовилися від укладання договору оренди. Зазначений список затверджується розпорядженням голови районної ради. Голова комісії протягом одного робочого дня після затвердження списку повідомляє учасникам конкурсу з використанням тих засобів зв'язку, які вони обрали, про їх допущення або недопущення (із зазначенням підстав) до подання конкурсних пропозицій щодо орендної ставки. 
У разі коли пропозиція тільки одного претендента відповідає умовам конкурсу, аукціон з визначення розміру орендної ставки не проводиться і з таким претендентом укладається договір оренди. 
Конкурс вважається таким, що не відбувся, про що головою районної ради видається відповідне розпорядження, у разі: 
 неподання заяв про участь у конкурсі; 
 відсутності пропозицій, які відповідають умовам конкурсу; 
 знищення об'єкта оренди або істотної зміни його фізичного стану.
У разі визнання конкурсу таким, що не відбувся, на підставі відповідного розпорядження голови районної ради може бути повторно оголошено конкурс щодо передачі в оренду того самого майна, якщо після вивчення попиту виявлено потенційних орендарів». 

 
«4.33. Додаткове засідання комісії проводиться на підставі матеріалів відкритого засідання, передбаченого пунктом 4.20 цього Порядку. На засіданні можуть бути присутніми учасники конкурсу, представники засобів масової інформації та інші заінтересовані особи. На додатковому засіданні проводиться повторний конкурс у формі торгів «з голосу» у відповідності з вимогами пунктів 4.24, 4.25 цього Порядку. Початком повторного конкурсу вважається момент оголошення найбільшого розміру орендної ставки, запропонованої учасниками під час проведення попереднього конкурсу (без врахування пропозицій учасника, який відмовився від укладання договору оренди або порушив строки, зазначені в пункті 4.29 цього Порядку).
 Новим переможцем конкурсу визначається той учасник конкурсу, розмір останньої пропозиції якого був найбільшим з пропозицій інших учасників конкурсу, допущених до подання конкурсної пропозиції щодо орендної плати, про що складається протокол, який підписується всіма членами комісії, які брали участь у засіданні, і новим переможцем конкурсу. Протокол про визначення переможця конкурсу затверджується розпорядженням голови районної ради».

 

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, комунальної власності, житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, шляхів, зв’язку та підприємництва (Посохов В.Л.).

 

 

Голова районної ради О.ЖИЛІНА

 

 

Аналіз регуляторного впливу

проекту рішення районної ради «Про внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради №238-VI від 11 травня 2012 року (зі змінами)»

 

1. Проблема, яку планується розв’язати шляхом прийняття змін до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району: вдосконалення процедури проведення конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району.

 

2. Цілі прийняття змін до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району:

- унормування процедури визначення нового переможця конкурсу на право оренди майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району у разі відмови переможця конкурсу від укладення договору оренди;

- зменшення ризику умисного блокування окремими учасниками конкурсу передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району їх конкурентам.

 

3. Альтернатив прийняттю змін до Положення немає, оскільки Закон України «Про оренду державного та комунального майна» та постанова Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року № 906 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди державного майна» встановлюють процедуру і умови надання державним підприємствам, організаціям права на передачу в оренду державного майна, а також механізми передачі в оренду державного та комунального майна. Юридичні засади права спільної власності територіальних громад сіл, селищ району визначаються Цивільним кодексом України (глава 26) та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а згідно частини 6 статті 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» порядок проведення конкурсу для об'єктів, що перебувають у комунальній власності повинен бути визначений органами місцевого самоврядування.

 

4. Механізм розв’язання проблеми: внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ району.

 

5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту: у разі прийняття регуляторного акта, унормування процедури визначення нового переможця конкурсу після відмови попереднього від укладання договору оренди, значно зменшиться термін проходження процедури надання майна в оренду, що сприятиме підвищенню ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, збільшенню надходжень до районного бюджету, створенню та розвитку конкурентного середовища.

 

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта:

- підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;

- створення та розвиток конкурентного середовища, захист суб’єктів господарювання і споживачів від недобросовісної конкуренції.

 

7. Обґрунтування терміну дії: термін дії рішення районної ради, що приймається, необмежений.

 

8. Показники результативності регуляторного акта:

- забезпечення спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ району в частині підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;

- вдосконалення процедури передачі в оренду об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.

 

9. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта в разі його прийняття:

проведення щорічного аналізу кількості укладених договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району та збільшення надходжень до районного бюджету орендної плати.

 

 

 

Заступник голови районної ради В. Сорокін

Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020Безкоштовний хостинг uCoz