Субота, 11.07.2020, 18:04ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ХVІІ сесія VІI скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 22 грудня 2017 року № 644 - VІI

 

 

Про звіт голови районної ради

про діяльність за період з грудня 2016 року

по листопад 2017 року

 

Заслухавши звіт голови районної ради Жиліної О.Ф. про діяльність за період з грудня 2016 року по листопад 2017 року, на підставі статей 43, 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1. Звіт голови районної ради Жиліної О.Ф. про діяльність за період з грудня 2016 року по листопад 2017 року взяти до відома.

 

  1. Матеріали доповіді опублікувати в газеті "Вісник Великобурлуччини"

 

 

 

Голова районної ради О.ЖИЛІНА

 

М А Т Е Р І А Л И  ДО  ЗВІТУ
голови Великобурлуцької районної ради

Жиліної О. Ф. про діяльність

за період з грудня 2016 року по листопад 2017 року

 

Відповідно до плану роботи, сформованого з урахуванням пропозицій депутатів, постійних комісій районної ради та районної державної адміністрації і затвердженого в березні поточного року, районна рада свою діяльність в звітному періоді здійснювала, керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами та чинними нормативно-правовими актами.

Роботу депутатського корпусу в звітному періоді можна характеризувати як конструктивну, послідовну і ефективну. З грудня 2016 року по листопад 2017 року проведено 6 пленарних засідань районної ради, розглянуто 220 питань, по яких прийняті відповідні рішення.

Якість підготовки питань на пленарні засідання районної ради безпосередньо залежить від їх ретельного розгляду на засіданнях постійних комісій. П'ять постійних комісій районної ради провели в цілому 33 засідання і розглянули 336 питань. Якісна підготовка на засіданнях комісій проектів рішень районної ради, з урахуванням позиції кожного депутата, дозволяє нам організовано і оперативно проводити пленарні засідання, приймати зважені, юридично вивірені рішення. Була одна спроба визнати протиправним і в судовому порядку скасувати рішення районної ради про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності, але закінчилася вона нічим. Ретельно вивчивши всі обставини прийняття рішення, суд залишив позовну заяву без розгляду.

Постійні комісії контролюють хід реалізації затверджених районною радою цільових районних програм. На сьогодні в районі діє 21 районна програма, 8 з яких, затверджені в звітному періоді. Всього в поточному році фінансується 12 районних програм, на що з районного бюджету виділено 6 млн. 862 тис. грн.

На засіданнях постійних комісій і на пленарних засіданнях районної ради заслухано інформації керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації про хід виконання 27 районних програм, 13 з яких зняті з контролю в зв'язку в закінченням терміну дії.

Районною радою прийнято 17 рішень про внесення змін до чинних цільових районних програм. Необхідність внесення цих змін була підказана самим життям, а оперативне їх внесення давало можливість своєчасно профінансувати життєво важливі для людей заходи.

У звітному періоді, відповідно до чинного законодавства України, депутати районної ради заслухали інформацію керівництва Великобурлуцького відділення поліції і двічі - Чугуївської місцевої прокуратури про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результативності діяльності на території району.

У березні поточного року заслухано звіт голови районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради з цих питань, а також про виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень.

У Верховну Раду України і до Кабінету Міністрів України за рішенням районної ради направлено два звернення:

- щодо необхідності посилення відповідальності за незаконні порубки лісів і незаконні операції з лісоматеріалами шляхом внесення змін до чинного законодавства України.

- стосовно законодавчого врегулювання права постійного користування лісосмугами на землях державної і комунальної власності.

Районна рада, її виконавчий апарат планомірно виконують повноваження по управлінню майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Відповідно до рішень районної ради із спільної власності територіальних громад сіл, селищ району в комунальну власність територіальної громади сіл, селища Великобурлуцького селищної ради передано 40 віконних блоків з дерев'яними рамами, які були демонтовані під час ремонту районного будинку культури, 863 секції чавунних радіаторів, демонтованих при ремонті системи опалення в будинках районної ради та управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, а також трубчастий колодязь, який обліковувався на балансі Великобурлуцького підприємства теплових мереж.

У комунальну власність територіальної громади сіл Малобурлуцької сільської ради передано 23 одиниці майна колишньої Малобурлуцької загальноосвітньої школи, Григорівської сільської ради - 33,5 складометрів дров, які обліковувалися на балансі Центру первинної медико-санітарної допомоги, Вільхуватської сільської ради - 28 одиниць основних засобів та товарно-матеріальних цінностей, які обліковувалися на балансі Центральної районної лікарні.

У спільну власність територіальних громад сіл, селищ міста Вовчанського району переданий апарат штучної вентиляції легенів для новонароджених.

У свою чергу в спільну власність територіальних громад сіл, селищ району з комунальної власності територіальної громади Червонохвильської сільської ради прийнято приміщення котельні дитячого садка Червонохвильського навчально-виховного комплексу.

З питань передачі в оренду об'єктів нерухомості спільної власності територіальних громад сіл, селищ району прийнято 8 рішень районної ради, видано 14 розпоряджень голови районної ради, які регламентують процедуру орендних відносин. Цілеспрямовано працює конкурсна комісія з передачі в оренду об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району під керівництвом заступника голови районної ради Сорокіна В.О., яка провела 10 засідань.

У звітному періоді, відповідно до рішень районної ради, балансоутримувачами (районна рада, управління агропромислового розвитку, управління соціального захисту населення, відділ освіти районної державної адміністрації, комунальний заклад охорони здоров'я «Великобурлуцька центральна районна лікарня») передано в оренду 11 об'єктів нерухомості, загальною площею 1455 квадратних метра. В стадії укладення перебувають ще 3 договори на об'єкти нерухомості, загальною площею 140 квадратних метрів.

З початку року надходження до районного бюджету від оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району склали 100,5 тис. грн. або 103,5 відсотків до планового показника.

Триває планомірна робота щодо документального оформлення і юридичного закріплення права спільної власності територіальних громад сіл, селищ району на об'єкти нерухомості.

На виконання комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Великобурлуцькому районі Харківської області на 2017-2021 роки» проведена значна робота по виготовленню в БТІ технічної документації на об'єкти нерухомого майна, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району.

На ці цілі з районного бюджету витрачено 134 тис. грн. Виготовлені технічні паспорти на 22 об'єкти нерухомості спільної власності територіальних громад сіл, селищ району. Це нежитлові будівлі Гниличанської, Гниличанської старої, Грачівської, Малобурлуцької, Устинівської, Міловської, Хатнянської, Новоолександрівської загальноосвітніх шкіл, Першогнилицького, Червонохвильського навчально-виховних комплексів та дитячого садка при Червонохвильському НВК, а також дитячого садка і майстерні при школі в селі Грачівка, дитячого табору в селищі Підсереднє, двоквартирного будинку в селі Мілове.

Проведена реєстрація прав власності та відповідно отримані Виписки з Державного реєстру майнових прав на нежитлові будівлі дитячого садка в селищі Великий Бурлук, Григорівського, Першогнилицького, Чорненського навчально-виховних комплексів, Новоолександрівської загальноосвітньої школи, комплексу нежитлових будівель Центральної районної лікарні, будівлі колишньої друкарні.

У звітному періоді депутати районної ради приділяли значну увагу бюджетному процесу - формуванню бюджету, внесенню змін до нього, пошуку додаткових джерел наповнення дохідної частини, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів з метою отримання конкретних результатів виходячи з найбільш важливих потреб мешканців району. До зведеного бюджету району, з урахуванням трансфертів з державного бюджету, за січень-листопад 2017 року надійшло доходів 212 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження зросли на 57,2 млн. грн., або на 37 відсотків.
План надходження власних і закріплених доходів загального фонду районного бюджету виконано на 116,8 відсотків. Надійшло 40,1 млн. грн. У порівнянні з січнем-листопадом 2016 року доходи збільшилися на 14,2 млн. грн. або на 54,6 відсотків.

Активна, цілеспрямована робота виконавчого апарату районної ради дозволяє нам щорічно нарощувати обсяги залучення в район додаткових коштів за рахунок участі в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

В цьому році в районі підготовлено і направлено на обласний конкурс розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» 28 міні-проектів. Переможцями обласного конкурсу визнано 9 міні-проектів, розроблених громадськими організаціями та ініціативними групами громадян територіальних громад сіл, селищ району із загальною сумою запланованого фінансування 1 млн. 365 тис. грн. При цьому обсяг фінансування з обласного бюджету склав 710 тис. грн.

З метою підтримки громадських ініціатив, сприяння територіальним громадам сіл, селищ району у вирішенні місцевих проблем соціально-економічного характеру та створення умов для підвищення активності громад та рівня їх самоорганізації районною радою було прийнято рішення про співфінансування за рахунок районного бюджету реалізації міні-проектів, які брали участь в обласному конкурсі. Згідно з цим, прийнятим нами рішенням, обсяг співфінансування з районного бюджету міні-проектів - переможців обласного конкурсу склав близько 25 відсотків від загальної суми проекту або більше 297 тис. грн. Також з районного бюджету профінансовано ще 9 міні-проектів, які брали участь в обласному конкурсі, але не були визнані переможцями. На їх співфінансування з районного бюджету виділено понад 660 тис. грн., або 50 відсотків від загальної суми проекту. Друга половина вартості цих міні-проектів профінансована з бюджетів сільських, селищних рад, які також прийняли відповідні рішення.

Таким чином, всього за рік в районі реалізовано 18 міні-проектів на загальну суму понад 2 млн. 600 тис. грн. Завдяки їх реалізації:

- Замінено дерев'яні вікна та двері на металопластикові в Приколотнянській, Великобурлуцькій, Підсереднянській загальноосвітніх школах, Григорівському, Вільхуватському навчально-виховних комплексах, в дитячому садку селища Приколотне, фельдшерському пункті села Гнилиця Перша;

- утеплено будівлю Вільхуватського навчально-виховного комплексу;

- побудовані нові дитячі майданчики в парковій зоні і в дитячому садку районного центру, в селищах Приколотне, Червона Хвиля і в селі Рублене;

- облаштовано спортивні зали в селищі Федорівка і селі Малий Бурлук;

- модернізовано спортивний комплекс Чорненського навчально-виховного комплексу;

- оснащено новим сучасним обладнанням стоматологічний кабінет в поліклінічному відділенні Центральної районної лікарні.

Рішенням Харківської обласної ради 7 грудня 2017 року затверджене нове положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». До участі в конкурсі крім громадських організацій та органів самоорганізації населення запрошуються безпосередньо районні, сільські та селищні ради, які подадуть спільні проекти, розроблені в рамках співробітництва територіальних громад. Для цієї категорії учасників загальний обсяг фінансування міні-проекту збільшений до 1,5 млн. грн. І ми вже сьогодні спрямовуємо сільські, селищні ради на укладення договорів про співробітництво територіальних громад щодо реалізації спільних проектів.

А такий досвід у нас вже є. 22 березня в актовій залі Великобурлуцької селищної ради в присутності голови Харківської обласної ради Сергія Івановича Чернова селищний та сільські голови за дорученням територіальних громад Великобурлуцької селищної, Підсереднянської, Гнилицької Першої, Катеринівської, Григорівської, Хатнянської сільських рад в урочистій обстановці підписали договір про співпрацю в формі реалізації спільного проекту «Тільки разом зробимо село привабливим». Це був перший в Харківській області договір, укладений територіальними громадами в рамках Закону України «Про співробітництво територіальних громад».

12 липня в районі підписаний другий договір про співпрацю територіальних громад Вільхуватської, Міловської, Рубленської, Малобурлуцької, Федорівської, Чорненської сільських, Приколотнянської селищної рад в формі реалізації спільного проекту «Спільні зусилля - чисте довкілля».

Метою цих проектів є забезпечення належного санітарного стану 60 населених пунктів вищезазначених сільських, селищних рад та екологічної безпеки майже 18 тис. жителів цих територіальних громад. Проектами передбачено придбання спеціальної техніки та обладнання, необхідного для проведення робіт з благоустрою населених пунктів. Для цього планується акумулювати майже 2 млн. грн. з бюджетів селищних, сільських рад, районного бюджету, інших учасників проекту та, що найголовніше, залучити 8 млн. грн. з Державного фонду регіонального розвитку. Таким чином, загальний бюджет цих двох проектів складе 10 млн. грн.

У нас є всі підстави сподіватися, що наші проекти зможуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. За результатами попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, в Харківській області відібрано 169 проектів. Затверджено рейтинг цих проектів. Великобурлуцький і Вільхуватський проекти в рейтинговому списку займають відповідно 5 і 42 місця. Будемо сподіватися на успіх, а реалізація проектів дасть можливість закупити необхідну техніку для утримання населених пунктів в належному санітарному стані. З'явиться можливість організованого збору побутових відходів в сільських населених пунктах. Підвищиться ефективність боротьби з бур'янами, в тому числі з амброзією полинолистої, покращиться самопочуття населення. Дороги комунальної власності і взимку, і влітку будуть утримуватися в належному стані.

Діяльність районної ради з підготовки та прийняття регуляторних актів здійснювалася в повній відповідності з Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та в основному була направлена ​​на підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району.

Практика застосування раніше прийнятих регуляторних актів показує, що в них необхідно вносити ті чи інші зміни. У грудні минулого року було прийнято рішення районної ради «Про внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішенням районної ради від 11 травня 2012 року і визнання таким, що втратило чинність, Положення про конкурсну комісію по передачі в оренду об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, затвердженого рішення районної ради від 20 квітня 2011 року».

План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік був затверджений рішенням районної ради в грудні 2016 року. Виконуючи цей план, виконавчим апаратом районної ради розроблені та внесені на розгляд сьогоднішнього пленарного засідання ще два проекти регуляторних актів:

- Про внесення змін до Положення про порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;

- Про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, яке знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району.

Як і вимагає Закон, повідомлення про оприлюднення названих проектів регуляторних актів завчасно опубліковані в газеті «Вісник Великобурлуччини», а самі проекти рішень і аналізи їх регуляторного впливу розміщено на офіційному веб-сайті районної ради. Ухвалення цих рішень дає можливість орендну плату за цілісні майнові комплекси комунальних підприємств, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району, направляти в районний бюджет.

Також вдосконалюється процедура проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району, що сприятиме підвищенню ефективності використання нерухомості, створення та розвитку конкурентного середовища, захисту суб'єктів господарювання від недобросовісної конкуренції.

Інформування громадян про діяльність районної ради відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проводиться через офіційний веб-сайт районної ради та через газету «Вісник Великобурлуччини». В цьому році, як цього вимагає Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» для забезпечення потреб територіальних громад сіл, селищ району в інформації і висвітлення діяльності районної ради з редакцією газети «Вісник Великобурлуччини» вперше укладено відповідний договір. За 11 місяців поточного року в газеті оприлюднено матеріалів районної ради, які відповідно до чинного законодавства повинні розміщуватися в друкованих засобах масової інформації, на загальну суму 59,6 тис. грн.

За звітний період до районної ради надійшло 16 запитів на інформацію. На них своєчасно надано відповіді.

Діловодство в районній раді ведеться у відповідності до чинного законодавства України. Виконавчий апарат районної ради виконує покладені на нього обов'язки щодо організаційного, правового, інформаційного забезпечення діяльності депутатського корпусу, постійних комісій, президії районної ради, координаційної ради по співробітництву місцевих рад району, вирішення питань управління майном спільної власності територіальних громад сіл , селищ району.

Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020Безкоштовний хостинг uCoz