Четвер, 21.11.2024, 09:36



ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ХVІІІ сесія VIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 26 січня 2018 року № 668 - VІI

 

Про звіт голови Великобурлуцької районної державної

адміністрації про виконання програм соціально-економічного

та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених

питань, а також про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень за 2017 рік

 

Заслухавши інформацію голови Великобурлуцької районної державної адміністрації про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень за 2017 рік, відповідно до статей 43, 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, районна рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Інформацію голови Великобурлуцької районної державної адміністрації Слиша В.М. про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень за 2017 рік взяти до відома.

 

2. Матеріали звіту опублікувати в газеті «Вісник Великобурлуччини».

 

 

 

Голова районної ради О.ЖИЛІНА

 

 

Звіт голови Великобурлуцької районної державної

адміністрації про виконання програм соціально-економічного

та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених

питань, а також про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень

за 2017 рік

 

Шановні депутати, запрошені !

Великобурлуцька районна державна адміністрація у 2017 році працювала над реалізацією заходів, передбачених у затвердженій районною радою Програмі економічного і соціального розвитку Великобурлуцького району на 2017 рік, що дало змогу забезпечити планово-системний підхід розвитку території району, враховувати потреби кожної територіальної громади.

Для реалізації затверджених основних напрямів економічного і соціального розвитку у 2017 році було розроблено і затверджено районною радою 13 районних програм. Крім того на контролі у райдержадміністрації перебувають ще 5 програм, прийнятих раніше на довгострокову перспективу.

На виконання завдань, затверджених програмами, витрачено 16,5 млн. грн., у тому числі 7,8 млн. грн. з районного бюджету.

На реалізацію Програми економічного і соціального розвитку Великобурлуцького району з різних джерел фінансування було заплановано 10,2 млн. грн., освоєно 10 млн. грн.

Це будівництво і реконструкція водогонів Катеринівка – Великий Бурлук та у с. Федорівка, заміна систем опалення, ремонт і утримання доріг.

На розвиток культури витрачено 307,4 тис. грн., на харчування дітей 1,3 млн. грн., на оздоровлення 199,5 тис. грн.

На реалізацію програм соціального захисту населення з районного бюджету було виділено і освоєно 3,9 млн. грн. З них 3,1 млн. грн. - на організацію роботи територіального центру, під опікою якого перебувають 1730 осіб, які потребують сторонньої допомоги. В територіальному центрі створено і працюють 3 відділення: 1. Відділення соціального допомоги вдома; 2. Відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги; 3. Відділення денного перебування.

Серйозна увага приділялась у 2017 році особам, які опинились у скрутному матеріальному положенні. Перш за все це люди, які потребували складних операцій, лікувань тощо. Матеріальна допомога надана 98 громадянам на суму близько 200 тис. грн., що майже вдвічі більше ніж у 2016 році.

Управлінням соціального захисту населення Великобурлуцької райдержадміністрації оформлено і профінансовано субсидій на суму 31,3 млн. грн., пільг на оплату житлово-комунальних послуг 1,7 млн. грн. Всього субсидій призначено 62 % домогосподарств району. Понад 33 млн. грн. призначено і виплачено допомог сім’ям з дітьми. Понад 500 тис. грн. профінансовано на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Промисловість

В районі працює 2 промислових підприємства: ТОВ «Приколотнянський олійно-екстракційний завод» та Великобурлуцький сироробний завод. За 2017 рік ТОВ «Приколотнянський олійно-екстракційний завод» перероблено 149541 тонн соняшника, вироблено 65274 тонн рослинної олії, що на 23908 тонн більше, ніж у 2016 році. Кількість працюючих на підприємстві - 414 чоловік, середня заробітна плата за 2017 рік складає 6702 грн., або на 1500 грн. більше, ніж за 2016 рік. Це стало можливим і завдяки проведенню у 2016 році робіт по переводу на індивідуальне опалення 22 багатоквартирних будинків у смт Приколотне, що зменшило невиробничі витрати заводу та собівартості продукції.

Спільна з облдержадміністрацією робота дозволила знайти інвестора і за особистої участі голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної у короткі терміни, протягом трьох місяців, запустити Великобурлуцький сироробний завод у серпні 2017 року. За цей період вироблено 10 тонн масла, 10 тонн твердого сиру, 867 тонн сухої сироватки.

На сьогодні на заводі працює 123 чоловіки і на жаль є серйозні проблеми з кадрами, у тому числі робітничих професій.

Спільно з керівництвом сироробного заводу, районною службою зайнятості намагаємося вирішити цю проблему.

 

Однією з найважливіших галузей у районі є освіта.

У 7 закладах дошкільної освіти та у 6 дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів дошкільну освіту здобувають 455 дітей, що складає 53 % дитячого населення району.

Є потреба у відкритті додаткових груп та закладів дошкільної освіти на територіях Великобулуцької селищної ради, Шипуватської, Андріївської сільських рад. Над вирішенням вказаної проблеми працюватимемо у цьому році.

У 2017-2018 навчальному році у районі функціонує 19 закладів середньої освіти: 12 шкіл І-ІІІ ступенів, 1 ліцей та 6 навчально-виховних комплексів.

Кількість учнів у школах району складає 1891 учень, класів-комплектів 147, середня наповнюваність класів 12,8 учнів.

У районі працює 319 педагогічних працівників, з них в вищою освітою 314 чол., або 98 %.

Великобурлуцькою райдержадміністрацією і районною радою вживались заходи по забезпеченню сталого функціонування загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти.

У відповідності до затверджених районних і обласних програм, із залученням коштів міжнародних проектів виконані такі роботи:

Заміна вікон у Великобурлуцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів у кількості 74 шт., Вільхуватському НВК, Григорівському НВК, Приколотнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, вікон і дверей у Катеринівській, Новоолександрівській, Андріївській, Хатнянській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів.

Відповідно до реалізації обласної програми «Новий освітній простір Харківщини» були виділені кошти на придбання меблів та обладнання кабінетів Приколотнянської та Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вільхуватського та Федорівського НВК на суму 961 тис. грн.

Всього у 2017 році придбано матеріалів та обладнання для освіти району на суму понад 2 млн. грн.

Крім бюджетних коштів райдержадміністрація тісно співпрацює з міжнародними проектами «GIZ» та програмами ПРОООН.

За рахунок реалізації в освіті міжнародного проекту «GIZ» залучено понад 2 млн. грн. Це оновлення меблів та капітальний ремонт системи водопостачання і водовідведення у Великобурлуцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

В цілому організовано проводились підвіз учнів та харчування у школах і дошкільних закладах району. Вказані питання вдалося вирішити завдяки співпраці райдержадміністрації, райради, сільських і селищних рад, керівників господарств району.

Педагоги району достойно представляли Великобурлуччину і брали участь у всіх заходах, що проходили в області.

Переможцями стали вчителі:

Сурженко Сергій Іванович, Великобурлуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Посипайко Олександр Вікторович, Підсереднянська ЗОШ І-ІІІ ступенів;

Попов Дмитро Володимирович, Федорівський НВК;

Федорчак Надія Вікторівна, Шипуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Ну і на останок. Райдержадміністрація, відділ освіти, методична служба району роблять все можливе, щоб підтримати освітян. За підтримки депутатського корпусу районної ради всі фінансові потреби були закриті на 100 %. Середня заробітна плата працівників зайнятих в освіті складає 7999 грн., а учителів 9980 грн. за 2017 рік.

Райдержадміністрація розраховує і на покращення рейтингових показників в частині якості знань учнів.

Кількість учнів, що не подолали мінімальний поріг по результатам ЗНО у 2017 році з української мови, математики, історії України, іноземної мови вдвічі перевищує аналогічний показник по області, що не може не турбувати.

Відділу освіти треба більш предметно займатися підвищенням якості знань, працювати з кадрами, забезпечити школи вчителями фахівцями. Сподіваюсь що відділ освіти розробить відповідну програму і внесе її на розгляд ради.

 

Шановні депутати, запрошені!

Мабуть однією з найважливіших галузей для нашого району є галузь охорони здоров’я. По перше, за демографією майже половина населення люди похилого віку, а по друге, реформа медицини, не завжди продумані дії і недосконалість законодавства, призводять до серйозних проблем, пов’язаних з наданням як первинної, так і стаціонарної допомоги, забезпеченням і реалізацією державних програм, фінансування яких скорочується.

Медичну допомогу в районі надає Комунальний заклад охорони здоров’я «Великобурлуцька центральна районна лікарня», до складу якого входять стаціонарні відділення – загально хірургічне, терапевтичне, дитяче, анестезіології та інтенсивної терапії, неврологічне та поліклінічне відділення. Первинну медичну допомогу надає Комунальний заклад охорони здоров’я «Великобурлуцький Центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі Центр ПМСД).

За 2017 рік у поліклінічне відділення за наданням медичної допомоги було понад 110 тис. звернень, тобто кожен житель звертався 5 разів. Загальна кількість відвідувань Центру ПМСД у 2017 році склала 56 202 людини.

У стаціонарі проліковано 2,8 тис. громадян, практично кожен сьомий житель району.

На жаль державна медична субвенція не забезпечує медичним працівникам достойну заробітну плату, а прийняті закони і нормативні акти ведуть до скорочення ліжок, відділень і лікарів.

Незважаючи на ці проблеми, районний бюджет повністю закрив потреби медицини у енергоносіях, опаленні та інших комунальних послугах.

Профінансовано 376 тис. грн. на придбання інсуліну хворим на цукровий діабет.

На реалізацію програми «Доступні ліки» було отримано державну субвенцію у сумі 874,1 тис. грн., яка повністю використана. 2411 жителів отримали рецепти по урядовій програмі «Доступні ліки» за місцем проживання.

За 2017 рік у районі народилося 109 дітей, а померло 335 осіб, у т.ч. 2 дітей. Основні причини смерті - захворювання серцево-судинної системи-248, травми-9, захворювання органів травлення-10.

В складі Центру ПМСД 5 амбулаторій з 60 ліжками денного перебування, та 22 ФАПи. Основна робота Центру ПМСД направлена на профілактику захворювань, раннє виявлення туберкульозу, онкологічних захворювань, цукрового діабету, глаукоми. З 12643 онкопрофоглядів проведено 12389, що складає 98 %, виявлено 4,7 тисяч патологій. При проведенні профілактичних флюорографічних обстежень за 2017 рік було виявлено 14 випадків захворювання на туберкульоз. На жаль відсутність пересувного флюорографу не дає змоги провести обстеження всіх жителів, а складає лише 68,7 % (у 2016 році 63,6 %). Також при профілактичних оглядах було виявлено 6 випадків раку шкіри, 5 молочної залози, 6 шийки матки і 3 раку легенів.

Районною державною адміністрація досягнута домовленість з Вовчанською ЦРЛ стосовно оренди пересувного флюорографа, щоб 100 % охопити всіх жителів району.

План по туберкулінодіагностиці виконаний на 99,8 %, що на 20 % більше, ніж у минулому році.

Майже 1 млн. грн. було використано на заміну 90 вікон у поліклінічному відділенні, придбані сучасні стоматологічні крісла, придбано мамограф, проведена модернізація флюорографічного кабінету, встановлений цифровий флюорограф і людям вже не треба купувати плівку.

На жаль слід зазначити, що середня заробітна плата по лікарні складає 4846 грн. на місяць, що менше навіть середньорайонного показника.

Незважаючи на недостатність медичної субвенції, яка використовується лише на заробітну плату, районний бюджет за рахунок власних надходжень та субвенцій сільських і селищних рад профінансував на 100 % всі захищені статті і 2017 рік охорона здоров`я закінчила без боргів.

Не вирішеною залишається проблема перебування у центральній районній лікарні, особливо у осінньо-зимовий період, людей, які не потребують лікування, але яких привозить «швидка», в яких немає житла, або від яких відмовились діти. Нагально постає питання створення сестринського відділення при ЦРЛ, яке буде вирішуватися на протязі цього року.

І наостанок, у Державі реалізується так звана медична реформа, не всі закони ще прийняті, не створена служба здоров`я, через яку здійснюватиметься фінансування медицини. Тож наші дії повинні бути виваженими з розумінням можливих наслідків.

 

Шановні депутати !

Однією з вкрай важливих галузей, яка впливає на духовний розвиток жителів району є подальша підтримка і активізація роботи установ культури, зміцнення їх матеріальної бази, підтримка дитячих, молодіжних, народних, танцювальних колективів.

Нам вдалося зберегти існуючу мережу установ культури і значно покращити їх матеріальну базу.

Завдяки реалізації програми «Розвиток культури і туризму Великобурлуцького району» для районного будинку культури придбано сучасне акустичне обладнання, закуплені нові костюми для хореографічного колективу «Слов`яночка», замінені вікна у музеї, бібліотечні фонди району поповнились на 8,1 тисяч екземплярів, придбані комп`ютери та інші необхідні матеріальні ресурси. 489 тисяч гривень було використано місцевими бюджетами на покращення матеріальної бази установ культури.

Покращилась матеріальна база КЗ «Великобурлуцька дитяча музична школа», на що у процесі виконання районного бюджету профінансовано роботи по заміні дверей, ремонту підлоги, придбано баян. В 2017 році було відкрито предмет по вибору «Початковий курс образотворчого мистецтва». Значно збільшилась кількість проведених у районі культурних заходів. За 2017 рік їх проведено близько 300. У порівнянні з минулим роком збільшилась кількість виступів професійних колективів, серед яких ВІА «Пламя», «Лейся песня», «Лісапєтний батальйон». На різноманітних заходах брали участь професійні артисти з м.Харкова.

Завершено реалізацію міжнародного проекту «GIZ» вартістю понад 1 млн грн. по капітальному ремонту холу і системи опалення районного будинку культури.

До результатів позитивних зрушень у галузі культури можна віднести і вже традиційний фестиваль української пісні «Живі криниці». Започаткований за ініціативою депутата районної ради Ю.Склярова, Катеринівською сільрадою і школою, він вже вийшов за межі району і у 2017 році у ньому взяли участь колективи з 5 районів Харківської області, начальник відділу культури ОДА О.Яцина.

 

Шановні депутати !

Мабуть ми не змогли б зробити того, про що я говорив вище, якби не значне перевиконання бюджетів всіх рівнів, а це в першу чергу стало можливим завдяки наполегливій праці сільгосппідприємств. Незважаючи на несприятливі погодні умови, зібрано 145 тисяч тонн зерна, надій на корову складає 8700 кг. Урожайність озимої пшениці склала 44 ц/га, а в цілому середня урожайність зернових, враховуючи низьку урожайність пізніх культур, соняшника - 38,5 ц/га. Майже на 50% зросла середня заробітна плата у сільському господарстві, яка склала 5,5 тисяч гривень. В 2017 році розмір орендної плати за паї в середньому складав 7,13 % за гектар від грошової оцінки землі, що є одним з найвищих показників в області. Розрахунки за оренду проведені у повному обсязі, виплачено майже 100 млн грн., з яких сплачений податок на доходи до районного бюджету, як і з фонду оплати праці з працюючих на підприємствах.

 

І на завершення звіту про районний бюджет 2017 року. В цілому надходження до районного бюджету збільшились на 35 % у порівнянні з 2016 роком. Додатково отримано понад 22 млн. грн., які були направлені на фінансування захищених статей по установах соціальної сфери, впровадження енергозберігаючих технологій, на розвиток медицини, освіти і культури.

Всього за 2017 рік по зведеному бюджету району профінансовано видатків на 210,5 млн. грн., що на 66 млн. грн. більше проти минулого року. З них на освіту фінансування збільшено на 29,6 млн. грн., охорону здоров’я на 7,4 млн. грн., соціальний захист на 14 млн. грн., ЖКГ на 2,3 млн грн., культуру і мистецтво на 2,9 млн. грн., фізичну культуру і спорт на 325 тис. грн., дорожнє господарство на 1 млн. грн., державне управління (органи місцевого самоврядування) на 6,9 млн грн., все інше це благоустрій, створення матеріального резерву, місцеві програми.

 

В цілому районна державна адміністрація забезпечила стабільність життєдіяльності бюджетних установ району, виконання прийнятих районною радою місцевих програм. Сподіваюсь на подальшу конструктивну співпрацю районної державної адміністрації, її управлінь і відділів, районної ради, сільських і селищних рад, господарюючих суб’єктів і громадських організацій заради розвитку Великобурлуччини.

Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz