Середа, 15.07.2020, 12:55ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 72
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

VІІІ сесія VIІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від  22 липня 2016 року                                                                    №  233 - VІI

 

Про затвердження Програми

розвитку інформаційного простору

Великобурлуцького району на 2016-2018 роки

 

Відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА

 

1.Затвердити Програму розвитку інформаційного простору Великобурлуцького району на 2016-2018 роки  (додається).

 

2. Районній державній адміністрації передбачати кошти, необхідні на реалізацію Програми, виходячи з можливостей районного бюджету.

 

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради  з  питань освіти, культури, духовності, молодіжної політики та спорту, забезпечення свободи слова та інформації (Величко О.П.) та постійну комісію районної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, комунальної власності, житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, шляхів, зв’язку та підприємництва             (Посохов В.Л.).

 

 

 

 

 

        Голова районної ради                                                              О.ЖИЛІНА

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення районної ради

від 22 липня 2016 року № 233 -  VII

(VIІІ сесія VII  скликання )

 

ПРОГРАМА

розвитку інформаційного простору

Великобурлуцького району

на 2016-2018 роки

 

                                                            Вступ

       Програма розвитку інформаційного простору Великобурлуцького району на 2016-2018 роки розроблена відповідно до Конституції України, Законів України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» від 16.11.1992 № 2783-12, «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» від 15.12.2005 № 3199-ІV, «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2399-IV, «Про інформацію» від 06.04.2000 № 1642-ІІІ, «Про телебачення та радіомовлення» від 21.12.1993 № 3760-12, указів Президента України «Про додаткові заходи щодо безперешкодної діяльності засобів масової інформації, дальшого утвердження свободи слова в Україні» від 09.12.2000 № 1323/2000 та «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади» від 01.08.2002 № 683/2002, постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 № 1302 «Про заходи щодо подальшого забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади»,  Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».  

 Характерною ознакою інформаційного простору Великобурлуцького району є створення належних умов для вільної та безперешкодної діяльності суб’єктів інформаційних відносин, налагодження конструктивної взаємодії влади з засобами масової інформації та громадськістю, забезпечення відкритості та доступності у діяльності органів влади, сприяння максимальному задоволенню інформаційних потреб населення району.

        Пріоритетом для органів влади є забезпечення конституційних прав громадян на свободу слова та інформації, інформаційної безпеки особистості, суспільства та держави, розвитку інформаційного простору в регіоні; інформаційний супровід діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування; збереження та розвиток друкованих засобів масової інформації.  

 Інформаційний простір Великобурлуцького  району забезпечує редакція газети «Вісник Великобурлуччини».

 

                           Аналіз інформаційного простору району

   Станом на 01 січня 2016 року у Великобурлуцькому районі налічується  22 тисячі 523 особи. Важливу роль у забезпеченні їхніх інформаційних потреб відіграють друковані засоби масової інформації, проводове мовлення, оскільки дають найбільш ґрунтовні і повні відповіді на запитання, що хвилюють громадян у їх повсякденному житті.

    У 2016 році великобурлучани передплачують більше 13 тисяч примірників разового тиражу газет і журналів. Окрім цього, близько 130 примірників газет і журналів різнопланового напрямку реалізуються щодня через торговельну мережу «Укрпошти».

    Вагомий вплив на формування громадської думки в районі мають газети: «Сільські вісті», «Слобідський край», «Голос України», «Урядовий кур’єр».

    Решта видань, що користуються попитом серед читачів, мають комерційно-розважальний характер.

   Однак, чільне місце в інформаційному просторі Великобурлуччини займає районна газета «Вісник Великобурлуччини», загальний тираж якої у 2016 році 3775 екземплярів. Це набагато більше від передплати на будь-яке державне чи обласне громадсько-політичне видання. Газета досить широко і об’єктивно висвітлює діяльність Президента України, Уряду, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на місцях. При цьому увага населення акцентується на позитивних зрушеннях в економіці, суспільно-політичному житті країни, області, району.

   Серед проблем, які стоять перед редакцією районної газети – слабка матеріально-технічна база, недостатня фінансова забезпеченість з боку засновників, що позбавляє будь-яких можливостей розвитку редакції як підприємства.

Мета Програми

     Розширення можливості громадян району в отриманні права на доступ до якісної, виваженої, об’єктивної інформації; розширення кола  споживачів інформаційного продукту; забезпечення безперебійного функціонування засобів масової інформації, що належить до сфери управління органів державної влади та  місцевого самоврядування; реалізація заходів щодо соціального захисту журналістів.

 

Реалізація Програми

   Для реалізації першочергових завдань розвитку інформаційного простору у 2016-1018 роках необхідно зосередити фінансові і організаційні можливості на таких ключових позиціях:

   - підвищення конкурентоздатності районної газети «Вісник Великобурлуччини» на інформаційному  ринку району через її змістовне вдосконалення,

   - поліпшення поліграфічного виконання,

  - зміцнення матеріально-технічної бази редакції газети на основі достатнього фінансування з боку засновників і поліпшення рекламно-комерційної діяльності редакції,

 - перехід на договірну форму роботи з органами державної влади та місцевого самоврядування по висвітленню їх діяльності як того вимагає Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні».

 

Основні заходи по виконанню Програми

 

1. Не рідше одного разу на півріччя аналізувати фінансово-економічний стан  районної газети з метою координації видатків на її фінансування.                                                                                                

                                                                                                          Щороку.

2.Забезпечити висвітлення діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування на основі чинного законодавства України.

                         2016–2018 рр.

3. Продовжити систему проведення районних нарад, колегій, виробничих планірок, інших офіційних заходів із запрошенням працівників редакції районної газети.

                        2016–2018 рр.

4. Забезпечити виконання заходів по відзначенню Дня журналіста, а у 2016 році - по  відзначенню 85-річчя виходу першого номера газети під назвою «Прапор колгоспника».

                                                                                   Орієнтовна сума – 5000 грн.

  2016-2018 рр.

5. Підвищити кваліфікацію працівників редакції по вдосконаленню поліграфічного оформлення газети на спеціалізованих платних курсах при Харківському  поліграфічному ліцеї.                 

Орієнтовна сума – 3000 грн.

 Щорічно.

6. Придбати в редакцію  комп’ютери та вивчити і впровадити  оновлену програму «Індизайн»  для верстки газети.

Орієнтовна сума – 20000 грн.,

2016 р.

7. Організувати рекламні кампанії, дні передплатника, спрямовані на збільшення передплати  районної  газети.

Орієнтовна сума –  4000 грн.

2016 р.

8. Сприяти вдосконаленню діяльності районної газети «Вісник Великобурлуччини»,  передбачивши в районному бюджеті кошти для її фінансової підтримки, зокрема на  заробітну плату та нарахування.

                                                                    Орієнтовна сума–67,3 тис.грн.

2016 р.

Розмір фінансової підтримки на наступні роки визначатиметься при формуванні і затвердженні районного бюджету.

9. Розширити тематику друкованих матеріалів, залучивши до виступів керівників  та   спеціалістів райдержадміністрації, її управлінь та відділів, районної ради, керівників і   спеціалістів підприємств, організацій, установ району.

 

 

 

Заступник голови районної ради                                                            В.Сорокін

 

Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2020Безкоштовний хостинг uCoz