Субота, 27.04.2024, 15:21



ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 75
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

УКРАЇНА

ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

V сесія VІI скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 24 лютого 2016 року                                                                     № 66 - VІI

 

Про затвердження Програми

оздоровлення дітей Великобурлуцького

району на 2016-2020 роки

 

         Розглянувши внесений районною державною адміністрацією проект Програми оздоровлення дітей Великобурлуцького району на  2016 -2020 роки, у відповідності з рекомендаціями постійної комісії з питань освіти, культури, духовності, молодіжної політики та спорту, забезпечення свободи слова та інформації, на підставі ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму оздоровлення дітей Великобурлуцького  району на 2016-2020 роки (додається).

 

2. Великобурлуцькій районній державній адміністрації щороку під час формування районного бюджету передбачати кошти на реалізацію цієї Програми, виходячи із реальних можливостей районного бюджету.

 

3.Рекомендувати сільським та селищним радам району передбачати кошти в межах показників бюджету на оздоровлення дітей пільгових категорій, які проживають на території сільських та селищних рад.

 

4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з  питань освіти, культури, духовності, молодіжної політики та спорту, забезпечення свободи слова та інформації (Величко О.П.).

 

 

 

Голова районної ради                                                         О.ЖИЛІНА

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення районної ради

від 24 лютого 2016 року № 66-VIІ

(V сесія VІІ скликання)

 

 

ПРОГРАМА ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ВЕЛИКОБУРЛУЦЬКОГО РАЙОНУ НА 2016-2020 РОКИ

 

I. Загальні положення

 

Права дитини на відпочинок і дозвілля, користування послугами з оздоровлення визначені Конвенцією про права дитини, що ратифікована Україною в 1991 році. Поліпшення та зміцнення фізичного і психологічного стану здоров’я дітей, відновлення їх життєвих сил, запобігання бездоглядності, створення умов для продовження виховного процесу та розвитку творчих здібностей забезпечується шляхом організації оздоровлення та відпочинку дітей, зокрема у період канікул. Проте упродовж останніх років зберігається тенденція до погіршення стану здоров'я дітей, обумовлена впливом різних негативних факторів соціально-економічного, екологічного та психоемоційного характеру. Національна академія медичних наук констатує, що 80 відсотків випускників шкіл мають хронічні захворювання. Аналіз факторів, які впливають на здоров’я, показує, що на його стан 10% впливає рівень охорони здоров’я, 20% - від спадковості, 20% - від екології зовнішнього середовища і 50% - від способу життя. Об’єктивними причинами різкого зниження фізичного та психологічного здоров’я, соціального та духовного стану підростаючого покоління є: соціально – економічна криза, екологічні проблеми; неповноцінне, харчування дітей тощо. Вплив постійно діючих факторів ризику, в тому числі стресові перевантаження, зокрема у шкільному віці, призводить до порушення механізму саморегуляції фізіологічних функцій і сприяє підвищенню показника захворюваності кількості дітей віком до 17 років та розвитку у дітей хронічних захворювань. Залишається високим рівень інвалідності серед дітей, що є одним з найбільш несприятливих явищ у комплексі характеристик стану здоров'я та соціального благополуччя населення. Останніми роками підвищено рівень охоплення дітей послугами з оздоровлення та відпочинку, проте його досягнуто насамперед через збільшення надання послуг з відпочинку у пришкільних таборах з денним перебуванням.

Зазначене обумовлює доцільність розв’язання викладеної проблеми програмно-цільовим методом. Терміни, які використовуються у Програмі оздоровлення дітей Великобурлуцького району на 2016-2020 роки (далі - Програма), визначені відповідно до Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей»: оздоровча зміна - період перебування дитини в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку не менше 21 дня, протягом якого дитина отримує послуги з оздоровлення та відпочинку; діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти-інваліди; діти, потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи; діти, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків; діти внутрішньо переміщених осіб; діти, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередньо участь у проведенні антитерористичної операції; діти з багатодітних та малозабезпечених сімей; талановиті та обдаровані діти (переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій), дитячі творчі колективи та спортивні команди; бездоглядні та безпритульні діти; діти, що постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села; діти, які потребують особливих умов для оздоровлення, - діти з особливими фізичними та психічними потребами, які не можуть перебувати в закладах оздоровлення та відпочинку самостійно, потребують індивідуального догляду та створення спеціальних умов.

 

ІІ. Стан розвитку оздоровлення і відпочинку дітей в районі

 

       У Великобурлуцькому районі станом на 01 січня 2015 року мешкало 2539 дітей віком від 7 до 17 років включно. За період літньої оздоровчої кампанії 2015 року відпочинком та оздоровленням було охоплено 2286 дітей району, в тому числі 1273 дітей пільгових категорій.

Особлива увага приділялася оздоровленню дітей соціально незахищених категорій. За період оздоровчої кампанії 2015 року стовідсотково оздоровлені діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування, в т.ч. вихованці дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

З районного бюджету в 2015 році на оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки виділено 30 тис.грн., ще                          26 тис.грн. сільськими радами надано субвенцій. Цих коштів вистачило на оздоровлення 17 дітей району пільгових категорій, поряд з тим, що таких дітей в районі 1673 чоловік.

В районі у сфері оздоровлення дітей існують проблеми, які не дозволяють в повному обсязі забезпечити 100 % охоплення оздоровчими послугами дітей пільгових категорій. Основна з них - відсутність в районі оздоровчого стаціонарного табору та недостатнє фінансування з районного бюджету на потреби оздоровлення.

 

 

 

 

III. Мета і основні завдання Програми

 

Розвиток сфери оздоровлення дітей та молоді є передумовою сприятливого соціально – економічного і демографічного майбутнього. Отже, це потребує першочергового вирішення, як проблеми національного значення.

Основною метою Програми є створення в районі системи оздоровлення і відпочинку, впровадження якої дасть можливість забезпечити якісне оздоровлення і відпочинок дітей та молоді. Основними шляхами і засобами розв’язання проблем є :

- створення умов для повноцінного літнього оздоровлення дітей району шкільного віку, особливо дітей соціально незахищених категорій;

- збільшення обсягів фінансування з районного бюджету на потреби оздоровлення;

- збереження розвитку та раціонального використання матеріально – технічної бази закладів освіти для відпочинку та оздоровлення;

Основні завдання Програми:

- збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення;

- створення умов для зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей шляхом належної організації оздоровлення;

- створення сприятливих умов для реалізації соціально-педагогічних, медико-оздоровчих інноваційних проектів оздоровлення дітей.

 

VІ. Фінансове забезпечення Програми

 

Видатки, пов'язані з оздоровленням і відпочинком дітей в оздоровчих закладах та у пришкільних таборах, здійснюються за рахунок виділених у встановленому порядку коштів з державного, обласного, районного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ, організацій, професійних спілок, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, коштів, передбачених на оздоровлення дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, позабюджетних фондів, а також добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, коштів батьків та інших джерел, не заборонених законодавством. Обсяг фінансування Програми визначається щороку під час складання проектів районного та місцевих бюджетів.

 

V. Очікувані результати виконання Програми

 

Виконання Програми сприятиме удосконаленню в районі системи оздоровлення, створенню сприятливих умов для зміцнення здоров’я дітей та молоді; збільшенню фінансових ресурсів з районного бюджету на виконання заходів з оздоровлення, а також  дасть змогу збільшити кількість дітей, охоплених організованими формами оздоровлення, зокрема:

- дітей внутрішньо переміщених осіб;

- дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередньо участь у проведенні антитерористичної операції;

­- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

­- дітей-інвалідів;

­- дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи;

- дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей;

- дітей з девіантною поведінкою;

- дітей працівників органів внутрішніх справ, військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов'язків;

­- дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

­- талановитих та обдарованих дітей (переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій);

- дітей, що постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

­- дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

 

VI. Основні заходи Програми

 

1.Забезпечити за рахунок державного, обласного, районного та місцевих бюджетів (в межах видатків, передбачених на поточний рік) оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, у першу чергу: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей внутрішньо переміщених осіб; дітей, батьки яких загинули, постраждали або беруть безпосередньо участь у проведенні антитерористичної операції; дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків, дітей-інвалідів, талановитих та обдарованих дітей, відмінників навчання, дитячих творчих колективів та учнів дитячо-юнацьких спортивних шкіл

Сектор у справах молоді та спорту, відділ освіти районної державної адміністрації

Протягом оздоровчого періоду 2016 – 2020 років

 

2.Щорічно вживати заходи щодо збільшення кількості дітей, охоплених організованими формами оздоровлення

Сектор у справах молоді та спорту, відділ освіти районної державної адміністрації

Протягом оздоровчого періоду 2016 – 2020 років

 

3. Забезпечити готовність дитячих оздоровчих закладів з денним перебуванням на базі навчальних закладів району до роботи у літній період, не допускати відкриття їх без дозволу санітарно-епідеміологічної служби

                                               Відділ освіти районної державної адміністрації

2016-2020 роки

До 01 червня щороку

 

4. Щорічно переводити у літній період дитячі дошкільні заклади на оздоровчий період, збільшувати фінансування на харчування дітей в період оздоровчих кампаній

                                               Відділ освіти районної державної адміністрації

2016-2020 роки

До 01 червня щороку

                                 

5. Проводити районні наради, семінари з питань підготовки до оздоровчої кампанії та підбиття підсумків її проведення.

Відділ освіти, сектор у справах молоді та спорту, служба у справах дітей районної державної адміністрації, КЗОЗ «Великобурлуцька центральна районна лікарня»

2016-2020 роки.

 

6. Сприяти залученню підприємств, установ та організацій усіх форм власності, благодійних організацій та фондів щодо надання фінансової і матеріальної допомоги в організації літнього оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Відділ освіти, сектор у справах молоді та спорту районної державної адміністрації, органи місцевого самоврядування району

2016-2020 роки.

 

7. Забезпечити оздоровлення вихованців дитячих будинків сімейного типу та прийомних дітей.

Сектор у справах молоді та спорту районної   державної адміністрації

                                                  2016-2020 роки.

8. Забезпечити участь у тематичних змінах  УДЦ „Молода гвардія" переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій, дитячих творчих колективів та спортивних команд.

Сектор у справах молоді та спорту, відділ освіти районної державної адміністрації

2016-2020 роки.

VII. Контроль за виконанням Програми

 

Головним виконавцем та координатором Програми є сектор у справах молоді та спорту районної державної адміністрації.

Сектор у справах молоді та спорту районної державної адміністрації:

  • контролює хід реалізації Програми і готує матеріали на розгляд на засіданнях, аналізує надану виконавцями статистичну та аналітичну інформацію;
  • забезпечує використання бюджетних коштів за призначенням, сприяє залученню інших джерел фінансування:
  • вносить пропозиції щодо змін або подовження терміну виконання заходів, вирішує питання, що виникають у процесі реалізації Програми.

 

 

VIII. Фінансування Програми

 

         Фінансування заходів Програми здійснюватиметься в межах асигнувань, передбачених у районному бюджеті на зазначені цілі та за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

 

         Прогнозні показники витрат на реалізацію Програми

 

Термін реалізації (роки)

Районний бюджет, тис.грн

2016

50,0

2017

52,0

2018

54,0

2019

56,0

2020

58,0

 

 

 

Заступник голови районної ради                                                           В.Сорокін

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний хостинг uCoz